İş Yerinde Çiçeklere Yer Vermek İçin 5 Harika Neden! 

Herkes çiçeklerin bulunduğu bir ortama girdiğinde onları incelemek veya koklamak ister! Peki ya sence neden? Çünkü doğa her zaman bizi kendine çekmenin bir yolunu bulur ve çiçekler doğayla iletişim kurmanın harika bir yoludur! LIM Flowers olarak, herkesin doğaya temas etmeye ihtiyacı olduğunu düşünerek, çiçeklerimizi seninle buluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz! 🌸 Günümüzde vaktimizin önemli bir kısmını geçirdiğimiz iş yerleri de LIM çiçeklerini seninle buluşturmayı hedeflediğimiz yerlerden bir tanesi! 

Peki neden iş yerinde çiçeklere ihtiyacın olduğunu hiç düşündün mü? 🤗

İşte iş yerinde çiçeklere yer vermen için 5 harika neden!

1. Çiçekler Mutluluk Kaynağıdır

İş yerinde çiçeklere yer vererek güne daha iyi ve mutlu başlayabilmen mümkün!  Gülen yüzlerle dolu bir iş yerinden daha güzel ne olabilir ki? Yapılan araştırmalara göre, çiçeklerin renkleri ve kokuları, mutluluk veren serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olarak daha mutlu hissetmemizi sağlıyor! Rengarenk çiçekler ortamın enerjisini yükseltmek ve gününü güzelleştirmek için ideal. Göreceksin ki iş yerinde mutlu olmanın hayatında harika bir etkisi olacak!

2. Çiçekler İş Yerindeki Verimliliği Artırır

İş yerinde çiçeklere yer vermenin diğer bir yararı da iş yerindeki verimliliği arttırması! Bulunduğun ortamı güzel bulman performansını etkileyebilir. Yapılan araştırmalarda hem erkeklerin hem de kadınların, çiçeklerin bulunduğu iş yerlerinde daha iyi performans sergiledikleri görülüyor. Bunun nedeni ise, çiçeklerin insan psikolojisindeki olumlu etkisi ve çalışılan ortam ile kurulan bağın güçlenmesi! Yani çiçekler aslında çalışanların iş yerinde daha verimli olmalarına ve sorunları daha rahat çözmelerine yardımcı oluyor!

3. Çiçekler Yaratıcılığı Arttırır

Yaratıcılık, iş hayatının oldukça önemli bir parçası! İşin ne olursa olsun, yaratıcılık işini geliştirmene yardımcı olur ve seni diğerlerinden farklı kılar. Yeni fikirler üretmekte zorlanıyorsan çiçekler sana ilham verebilir. Parlak renkleri ve eşsiz kokularıyla, çiçeklerin aradığın ilhamı bulmanda sana yardımcı olacağına eminiz! Bir çiçeği koklamak, duyularımızı harekete geçirir ve üzerimizde harika etkiler bırakır. Renkler ve yaratıcılık arasındaki ilişkiyi incelediğimizde sarı, turuncu ve kırmızı gibi renklerin yaratıcılığı artırdığı bilinmektedir. Göz alıcı çiçeklerin içerisinde çalışmak yaratıcılığını artırmak için harika bir adım olacak!

4. Çiçekler Stresi Azaltır

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz iş yerlerimiz, stresin yoğun olarak hissedildiği yerler olabiliyor. Stresin insan sağlığına birçok olumsuz etkisi olduğu bilinen bir gerçek! Stresini azaltmak için doğayla iç içe olman harika bir seçenek. Bahçe işleriyle uğraştığını ve çıplak ayakla toprağı hissettiğini düşün. İyi hissediyorsun değil mi? İş yerin doğayla iç içe olmayabilir ama doğayla temas içinde olmak senin elinde! İş yerindeki mis kokulu ve rengarenk çiçekler daha sakin ve mutlu bir iş ortamı sağlayacak ve stresini azaltmaya yardımcı olacaktır. 

5. Çiçekler Bulundukları Ortamı Güzelleştirir

Çiçeklerin her biri oldukça dikkat çekici ve cezbedicilerdir! Dekorasyon sayfalarında ve dergilerinde çiçeklere sık sık yer verildiğini fark etmişsindir. Bunun sebebi çiçeklerin harika bir dekorasyon aracı olmasıdır. Rengarenk çiçekler göze hitap ederek, bulundukları ortamın güzel görünmesine ve dikkat çekmesine yardımcı olurlar. İş yerinin dekorasyonunu güzelleştirmek, iş yerine gelecek misafirler ve müşterilerin de dikkatini çekecektir. Çiçekler bulundukları ortamı güzelleştirerek karşı tarafa iyi bir etki bırakmaya yardımcı olurlar. Bu yüzden iş yerin için çiçeklerin enfes görüntüsünden yararlanabilirsin! 🤗

İş yerinde çiçeklere yer vermen için harika 5 sebep sıraladık. LIM Flowers olarak, iş yerini çiçeklerle tanıştırdığında farkı göreceğini ve iş yerini bir daha çiçeksiz bırakmak istemeyeceğini düşünüyoruz! Sen de iş yerini çiçeklerle tanıştırmak için sana ve iş yerine en uygun olan aboneliği seçerek, çiçeklerle olan yolculuğuna başlayabilirsin. Sevdiklerinin iş yerini de çiçeklendirmek istersen onlara hediye çiçek gönderebilirsin! Kendine çiçek hediye etmenin güzellikleri hakkında bilgi edinmek istersen buradan önceki blog yazımıza ulaşabilirsin. 🤗🌸 

Bir başka yazıda görüşmek üzere, sevgiyle kal!

Bir Cevap Yazın

API –>