Haftanın LIM Kutusundaki Eşsiz Güzellikler! #8

Herkese Merhaba!

Ekim ayını geride bırakarak kışa bir adım daha yaklaşırken senin için harika çiçekler seçtik. Eğer sen de bizim gibi kışa hazır değilsen, bu haftaki LIM çiçekleriyle evinin havasını anında ısıtabilirsin. Gerberalardan alstroemerialara, şebboylardan lahanalara eşsiz çiçekler bu haftanın LIM kutularında seni bekliyor. Birbirinden güzel LIM çiçeklerini yanına aldıktan sonra müziğini aç, mumlarını yak ve bu haftanın güzellikleriyle tanışmaya başla!  🤗🌸

GERBERA: Çocukken çiçek denildiğinde aklına ilk gelen çiçeği düşün: Papatyalar! Bir çiçek çizmeye başladığımızda neredeyse hepimiz ilk olarak papatyaları çizmeye başlarız çünkü papatyalar dünden bugüne hepimizin dünyasına dokunmuştur. Gerberalar da dünyanın en bilinen ve sevilen çiçeklerinden olan papatyagiller ailesinin bir üyesi. Pembe, beyaz, turuncu gibi birçok rengi olan Gerberaları, papatyaya göre büyük ve gösterişli yaprakları sayesinde tanıyabilirsin.

Gerberalar yüzlerini her zaman güneşe dönerler. Belki de bu yüzden Mısırlılar, Gerberaların doğaya yakınlığı ve güneşe bağlılığı temsil ettiğine inanmışlardır. Gerberaların birçok anlamı olsa da onlara mutluluğun çiçeği dersek yanılmış olmayız. Kendini veya sevdiklerini mutlu etmek için hediye çiçek göndermek istersen aralarında gerberaların da bulunduğu LIM Flowers kutularından sipariş edebilirsin. 

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güney Afrika

ALSTROEMERIA: Dilimizde “Peru Zambağı” veya “İnka Zambağı” olarak bilinen alstroemeriaları beyaz, pembe, sarı ve turuncu gibi birçok renkte görebiliyoruz. Dilimizdeki kullanımından da anlaşılacağı üzere alstroemeria Güney Amerika’da doğmuş ve 18. yüzyılda Avrupa’ya getirilmiş. Bu zarif çiçek Avrupa’yla tanıştıktan kısa süre sonra ilgi odağı haline gelerek tüm dünyaya yayılmış. Biz de alstroemerialara hak ettikleri ilgiyi göstermek için, bu hafta senin evine misafir etmek istiyoruz. 

Alstroemeriaların arkadaşlığı ve bağlılığı temsil ettiği düşünülür. Arkadaşa hediye edilen alstroemerialar o arkadaşa verilen desteği gösterir. Bir inanışa göre de alstroemeriaların her bir yaprağı farklı bir anlama sahiptir. Bunlar; anlayış, mizah, sabır, empati, bağlılık ve saygıdır. Yeni işe başlayan arkadaşına desteğini göstermek için çiçek hediye etmeyi düşünüyorsan, alstroemeriaların da bulunduğu LIM Flowers kutularını tercih edebilirsin. 🌸

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güney Amerika: Peru, Şili ve Brezilya 

ŞEBBOY: Turpgiller familyasının bir ferdi olan şebboy; gösterişli yaprakları ve eşsiz kokusuyla büyüleyici bir çiçektir. Şebboy Farsça “gece kokan” demektir. Geceleri ve kapalı havalarda kokusunun daha yoğun olduğu düşünüldüğü için bu adı almıştır. Yoğun kıvamlı yaprakları sayesinde benzersiz kokusu birçok çiçeğe göre daha fark edilirdir. Bu yüzden şebboy esansı kozmetik sanayinde sıklıkla tercih edilir. Böylesine güzel bir kokuyu kim hayatında istemez ki! 🤗

Şebboyun asla solmayan bir güzelliği temsil ettiğini söylesek eminiz sürpriz olmaz. Zarif ama bir o kadar da gösterişli duruşuyla şebboy kesinlikle bu yakıştırmayı hak ediyor. Ayrıca şebboyun mutluluk ve başarı dolu bir hayatı ve hayattan duyulan hoşnutluğu sembolize ettiğine inanılır. Bu yüzden şebboylar düğün çiçeklerinde sıklıkla tercih edilir. Eğer yakınlarda evlenecek bir tanıdığınız varsa ona şebboylarla hazırlanmış LIM kutularından birini göndererek iyi dileklerini belirtebilirsin. 

Bize göre, ortamın havasını değiştirmek için şebboylar harika bir seçenek. Mis kokusuyla şebboy evini bambaşka bir havaya bürüyecek!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Akdeniz

LAHANA: Yanlış görmediniz, bu hafta kutularımızın içinde lahanalar da var. Bizim bildiğimiz lahanalardan farklı göründüğünün farkındayız ama bu lahanalar, yemeklerimizde kullandığımız lahanalarla aynı ailedenler. Lahana veya süs lahanası, turpgiller familyasının bir üyesidir ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Brokoli, lahana ve karnabahar gibi çiçekli sebzeler, süs lahanasının kardeşidir. Bu kardeşlerin bir farkı olarak süs lahanası görselliğiyle ön plana çıkar. Süs lahanası beyaz, pembe ve kırmızı gibi birçok renkte bulunabilir. Sonbaharda çiçek açan lahanalar farklı duruşlarıyla görülmeye değer. 

Victorian döneminde süs lahanası aşkın elçisi olarak düşünülmüştür. Gülü andırması nedeniyle aşkın elçisi olarak sembolize edildiği düşünülür. Eğer güller size fazla klasik geliyorsa, aşkın elçisi süs lahanalarına bir şans vermek isteyebilirsiniz. 

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Akdeniz


Seçtiğimiz birbirinden güzel LIM çiçeklerini seninle tanıştırmak istedik. Kendi tasarımını yarat, #engüzellimbenim tagıyla Instagram’dan paylaş, senin tasarımını herkes görsün!  

LIM güzelliklerini daha yakından tanımak istiyorum diyorsan tek seferlik LIM çiçek kutusu siparişi verebilir veya sana en uygun aboneliği seçebilirsin!

Bu güzel fotoğraf karesi için @pinardc.lifestyle ‘a çok teşekkürler!

Bir başka yazıda buluşmak üzere, sevgiyle kalın! 🌸

Bir Cevap Yazın

API –>