Haftanın LIM Kutusundaki Eşsiz Güzellikler! #9

Herkese Merhaba!

Yine haftanın LIM günü geldi çattı ve benzersiz LIM çiçekleri bulundukları ortamı güzelleştirdiler! Christmas’a giderek yaklaşırken kırmızılarla bezenmiş LIM çiçekleri, adeta christmas havasında. Kutundaki bu güzellikleri daha yakından tanımak ister misin? Eğer cevabım evet diyorsan bu çarşamba günü kutularımızdaki eşsiz LIM çiçeklerinden üç tanesini senin için seçtik ve onları yakından tanıyabilmen için bu yazıyı hazırladık. Hazırsan en sevdiğin battaniyene sarıl, müziği aç ve haftanın LIM güzelliklerini yakından tanımaya başla! 🤗🌸

GLADIOLUS: Bu haftanın LIM kutularında süsengiller ailesinin bir ferdi olan gladioluslar var. Dilimizde “Glayöl” veya “Kılıç Zambağı” olarak bilinen gladiolusları gösterişli yaprakları ve eşsiz renkleri sayesinde kolayca ayırt edebilirsin. Gladiolusları beyaz, pembe, kırmızı ve sarı gibi birçok renkte görebilmek mümkün. Hatta bu göz alıcı çiçek bazen çift renkli de bulunabiliyor. 

Gladiolus isminin hikayesi oldukça ilginç çünkü ismini gladyatörlerin kılıcından aldığı biliniyor. Gösterişli yaprakları ve yapraklarının dizilimi gladyatörlerin kılıcına benzetildiği için Latince’de kılıç anlamına gelen “gladius” kelimesi çiçeğe adını vermiş. Roma döneminde kazanan gladyatörlere gladiolus armağan edilmiş ve gladioluslar önemli bir sembol haline gelmiş. Günümüzde de bazı ülkelerde bisiklet, koşu gibi yarışların kazananına bu geleneği devam ettirmek için gladius armağan ediliyor!

İsmini gladyatör kılıcından alan gladiolusların mücadele ve zaferi sembolize ettikleri düşünülür. Ayrıca güç ve gururun temsilcileri olduklarını da söyleyebiliriz. Sen de sevdiklerine veya kendine hediye çiçek göndermek istersen, aralarında gladiolusların bulunduğu LIM kutusu harika bir tercih olabilir.

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güney Afrika ve Akdeniz

HYPERICUM: Türkçe’de “Kamaniça” olarak bilinen bu eşsiz çiçek sarıkantarongiller ailesinin bir ferdi. Hypericum adını Yunanca yukarıda anlamına gelen “hyper” ve resim anlamına gelen “eikon” kelimelerinden almış. Yunanlılar bu çiçeği resim ve heykellerin üzerine asmanın kötü ruhlara karşı koruduğuna inandıkları için çiçeğe bu adı vermişler. Yani, Antik Yunanistan’da hypericumların oldukça değerli oldukları düşünülür ve çok sevilirmiş. Biz de hypericumların çok değerli çiçekler olduğu konusunda hemfikiriz ve bu çiçekleri çok seviyoruz!

Hypericum Akdeniz bölgesinde doğmuş ve büyümüş, sonrasında Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğuya yayılmış. Yüzyıllar boyunca hypericumlar iyileştirici etkisi olduğu düşünülerek jel, merhem ve kremlerde kullanılmış. Bu benzersiz çiçeğin yeniden doğumu, neşeyi ve ilhamı sembolize ettiği düşünülür. Sen de çiçeklerinin sana ilham vermesini istersen, kendine hypericumların da bulunduğu LIM kutularından sipariş edebilirsin! 🌸

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Akdeniz

TALINUM PANICULATUM: Bu hafta LIM kutularında semizotugiller ailesinin de bir ferdi var. Oldukça ilginç bir çiçek olan talinumun semizotuna hiç benzemediğinin farkındayız ama semizotu gibi talinumun da yaprakları tüketilebiliyor. Yine de sana tavsiyemiz kutundaki talinumları süs amaçlı kullanman olur! 🤗 Bu benzersiz çiçeği evlerimizde görmeye alışkın değiliz çünkü talinumun evlerimize olan yolculuğu oldukça yeni. Çiçekçilikte yeni yeni kullanılmaya başlanan talinumlar Hollanda’da en iyi yeni çiçek ödülünü alarak bizlerin misafiri olmaya başlamış!

Sen de bu ödüllü çiçeği daha yakından tanımak istersen bu haftanın LIM çiçeklerini evine misafir edebilir, bu eşsiz çiçeğin evini güzelleştirmesine izin verebilirsin. Kırmızı çiçekleriyle talinumun bulunduğu ortamı anında ısıttığını fark edeceksin!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Amerika

Bu hafta sana misafir olan birbirinden güzel LIM çiçekleriyle tanışmanı istedik. Kırmızı ağırlıklı LIM kutusu evine, iş yerine; kısacası sen nereye istersen oraya çok yakışacak! Sen de kendi aranjmanını yap, #engüzellimbenim etiketiyle Instagram’da paylaş, aranjmanını herkes görsün!

LIM güzelliklerini daha yakından tanımak istiyorum diyorsan, tek seferlik LIM çiçek kutusu siparişi verebilir veya sana en uygun aboneliği seçebilirsin! Sevdiklerini birbirinden güzel LIM çiçekleriyle tanıştırmak istersen, onlara hediye çiçek gönderebilirsin!
Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere, sevgiyle kalın! 🤗🌸

Bir Cevap Yazın

API –>