LIM Çiçek Bakım Kitini Nasıl Kullanmalısın?

Sevgi ve tutkuyla çıktığımız bu yolda tek amacımız sana güzel çiçekler yollamak değil, “kendin yap” konseptini geliştirerek yeni bir hobi kazanmanı da sağlamak! Bu amaçla sana hazır bir buket değil, kendin uğraşıp tasarlayabileceğin çiçekler göndermemizin yanında bakım kiti gibi ek ürünleri de hizmetine sunarak çiçeklerinle ilgilenip vakit geçirmeni sağlıyoruz.

Bu yazımızda çiçeklerinin bakımı için gerekli her türlü aracı sağlayan LIM bakım kitlerimizi inceleyecek, bu bakım kitlerini nasıl kullanman gerektiğini ve çiçeklerine olan faydasını anlatacağız. Henüz bir bakım kitin yoksa “satın al” yazısına tıklayarak satın alabilirsin!

Öncelikle LIM bakım kitimizin içeriğinde ne var ve bu ürünler ne işe yarıyor bunlara bakalım! LIM bakım kitimiz 3 farklı üründen oluşmakta. Bu ürünler çiçek maması, özel LIM makası ve özel tasarım LIM örtüsü. Her birini nasıl kullanacağın ve ne işe yarayacağını ise açıklamalarıyla birlikte bu yazıda bulabilirsin!

(1) ÇİÇEK MAMASI: Mama paketlerimiz neredeyse her evde olabilecek 3 bileşenden oluşuyor: Sitrik asit, şeker ve çamaşır suyu. Evet doğru duydun çamaşır suyu! (Sen sakın ola çiçeklerine çamaşır suyu dökmeye çalışma ) LIM Flowers olarak çiçeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini ve uzun bir ömre sahip olmasını istiyoruz. Bu yüzden bakım kitimizde ve haftalık buketlerinizde bu mamaların gönderimini yaparak çiçeklerinizin daha uzun ömürlü olması için gerekli besin takviyesini sağlıyoruz. 

Çiçek besinlerimizi kullandığında normal su kullanımına göre çiçeklerinin ömrünün %60 daha uzun olduğu evrensel araştırmalarla teyit edilmiş. Üstelik kullanımı da çok basit! Tek yapman gereken 1/3’ü temiz ve ılık suyla dolu olan vazona mamayı eklemek. Evinde bulunan herhangi bir vazoyu kullanabilir ya da LIM vazolarımızın sana en uygun boyunu satın alarak vazo temin edebilirsin.

Mamamız sıvı halde olduğu için kolaylıkla suya karışarak çiçeklerinin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak. Çiçek besini sayesinde suyun pH değeri düştüğü için çiçeklerinin ihtiyacı olan besini alabilmesine daha elverişli bir ortam hazırlanmış olacak.

(2) LIM MAKASI: LIM bakım kitlerimizin içinden çıkan makaslarımız, LIM çiçeklerini kolayca kesebilmen için tasarlandı! Normal bir makasla çiçeklerini kesmeyi denediğinde sapların ezilmesi ve kötü bir görünüm kazanması an meselesi. Ancak LIM makaslarını tercih ettiğinde keskin uçları sayesinde çiçeklerine hiçbir zarar vermeden kolayda kesim işlemini gerçekleştirebilirsin. 

LIM makaslarının nasıl kullanılacağını merak ediyorsan oldukça kolay bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Bej renginde şık bir tasarıma sahip olan LIM makasları, aynı zamanda kolay kesim sağlaması sayesinde seni uğraştırmadan çiçeklerini budamana yardımcı olacak. Önce LIM makasını alt kısmından 4 parmağınla sararak sıkı bir tutuş oluştur. Daha sonra şefkatle dokunduğun çiçeklerinin saplarından çaprazlamasına 2’şer cm kes. İşte bu kadar!  

Peki çiçeklerinin saplarından neden kesmen gerektiğini merak ediyor musun? Çiçekler ihtiyaç duyduğu besini saplarındaki damarlar aracılığıyla sudan karşılıyor. Vakit geçtikçe sap kısmının en altındaki damarlar tıkanarak çiçeklerine yetersiz besin ulaşmasına sebep oluyor. Sadece ilk başta değil, çiçeklerinin suyunu her değiştirdiğinde de uçlarından 1’er cm kesersen taze damarları ortaya çıkararak çiçeklerinin daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsin!

(3) LIM ÖRTÜSÜ: Bej rengi örtümüz, üzerinde yer alan LIM Flowers amblemiyle birlikte oldukça şık bir tasarıma sahip! Ancak örtülerimizin bu kutuda yer almasının tek amacı güzel gözükmesi değil tabii ki!

LIM örtüleri keten kumaş kullanılarak su geçirmeyecek şekilde üretildi. Bu sayede çiçeklerini teslim aldığında ilk bakımlarını örtünün üzerinde gerçekleştirebilir, uçlarından kestiğin çiçeklerini tek tek örtüye bırakarak çiçeklerinin suyunu hazırlayabilirsin!

Dekoratif olarak ise şık tasarımıyla birlikte eşsiz fotoğraf karelerine ev sahipliği yapacak olan bu örtü, üzerinde çiçeklerini sergileyerek onlarla vakit geçirmen için de birebir!LIM bakım kitimize daha yakından bir bakış gerçekleştirdiğine göre artık bu kitin ne işe yaradığını ve kitimizi nasıl kullanabileceğini biliyorsun! LIM Bakım Kiti sadece LIM çiçek kutuların için değil, her türlü canlı çiçek bakımı için de birebir. Ayrıca eğer çiçek aşığı tanıdıkların varsa LIM bakım kitlerini onlara hediye göndererek güzel bir jest yapabilirsin!

Çiçeklerin LIM olsun veya olmasın, her biri özenli bakımı hak ediyor! Hem onlara istedikleri bakımı sağlamak hem de “kendin yap” konseptiyle vakit geçirmek için LIM çiçek bakım kitleri seni bekliyor!

İşte LIM bakım kitini kullanarak gerçekleştirilen aranjman hazır!

Eğer hala LIM çiçek kutularımızı denemediysen seni “abone ol” sayfamıza bekliyoruz!

Sevgiyle kalın!

Bir Cevap Yazın

API –>