Haftanın LIM Kutusundaki Eşsiz Güzellikler! #14

Herkese Merhaba!

Bu hafta evini enerjinin rengi turuncuyla canlandırıyoruz. Özellikle son zamanlarda, dekorasyonda turuncuları sıklıkla görüyoruz. Turuncunun pozitif enerjisi bulunduğu ortama yayılarak anında havayı ısıtıyor ve yaşam alanımızı daha canlı bir hale getiriyor. LIM Flowers olarak bu harika rengi evine misafir ederek haftana pozitif enerji katmak istedik. Senin için seçtiğimiz birbirinden güzel LIM çiçeklerini yakından tanımak için; çiçeklerini yanına al, en sevdiğin mumunu yak ve yazımızı okumaya devam et! 🌸

STARLİÇE: “Cennet kuşu çiçeği” olarak da bilinen starliçenin cennet kuşlarına gerçekten çok benzediğini fark edeceksin. Starliçenin tropik kuşları kendine çeken bir nektar içerdiği bilinmektedir. Kuşlar çiçeğin nektarı için gelirler ve starliçenin polenlerini diğer starliçelere götürerek, çiçeğin tozlaşmasına yardımcı olurlar. 

Starliçenin tohumdan çiçek açma serüveni oldukça ilginç. Eğer starliçe yetiştirmeye karar verirsen, tohumlarını toprağa ektikten sonra çiçek açması için 10 sene kadar beklemen gerekebilir. Genellikle 4 sene sonunda çiçek açan starliçelerin çiçek açması, nadir de olsa 10 seneyi bulabiliyor. 

Starliçelerin özgürlüğü ve ölümsüzlüğü sembolize ettiğine inanılır. Ayrıca dünyanın bazı yerlerinde, starliçeler 9. evlilik yıl dönümünün resmi çiçeğidir. Evliliğin ebedi olacağını göstermek için 9. yıl dönümünde hediye edilir. Sen de 9. yıl dönümünü egzotik starliçelerle kutlamak istersen, içinde starliçelerin de bulunduğu LIM kutularından sipariş edebilirsin!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güney Afrika

ALSTROEMERIA: Dilimizde “Peru Zambağı” veya “İnka Zambağı” olarak bilinen alstroemeriaları beyaz, pembe, sarı ve turuncu gibi birçok renkte görebiliyoruz. Dilimizdeki kullanımından da anlaşılacağı üzere alstroemeria Güney Amerika’da doğmuş ve 18. yüzyılda Avrupa’ya getirilmiş. Bu zarif çiçek Avrupa’yla tanıştıktan kısa süre sonra ilgi odağı haline gelerek tüm dünyaya yayılmış. Biz de alstroemerialara hak ettikleri ilgiyi göstermek için, bu hafta senin evine misafir etmek istiyoruz. 

Alstroemeriaların arkadaşlığı ve bağlılığı temsil ettiği düşünülür. Arkadaşa hediye edilen alstroemerialar o arkadaşa verilen desteği gösterir. Bir inanışa göre de alstroemeriaların her bir yaprağı farklı bir anlama sahiptir. Bunlar; anlayış, mizah, sabır, empati, bağlılık ve saygıdır. Yeni işe başlayan arkadaşına desteğini göstermek için çiçek hediye etmeyi düşünüyorsan, alstroemeriaların da bulunduğu LIM Flowers kutularını tercih edebilirsin. 

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güney Amerika: Peru, Şili ve Brezilya

KUŞBURNU: Kuşburnu; gülgiller familyasında yer alan, kırmızı renkli güzel bir bitkidir. Tüketim ürünü olarak oldukça yaygın olan kuşburnunun çiçek formu olarak kullanımı ise aksine oldukça nadirdir. Yabani bir gül olan bu bitkinin meyveleri çay, reçel ve marmelat gibi besin ögelerine dönüştürülebilir. Tüylü bir iç yapıya ve çok sayıda çekirdeğe sahip olan bu bitki, C vitamini açısından dünyanın en zengin bitkisidir. Yabangülü, itburnu ve itgülü gibi isimlerle de halk arasında bilinir.

Anavatanı buralardan çok uzakta olsa da dağcıların ve avcıların çok yükseklerde kuşburnuyla karşılaştığı da görülmektedir. Bu çiçek, ABD’de İkinci Dünya Savaşı sırasında “Zafer Bahçeleri”ne dikilerek zaferin bir simgesi haline de geldi. Bulgaristan’da ise kuşburnu şarabı oldukça popüler bir besin maddesidir. Ayrıca bu çiçek Romanya’nın ulusal sembollerindendir.

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Avrupa, Kuzeybatı Afrika ve Batı Asya

OKALIPTUS: Antibakteriyel bir bitki olan okaliptus; Mersingiller familyasında yer alan, yüzlerce çeşidi olan bir çalı cinsi. 700’den fazla türü bulunan okaliptüs, dünyanın en uzun boylu ağaçlarındandır. Okaliptüs ismi aslında Yunanca Eucalyptus diye yazılır ve bu isim Yunanca’da “göz kapağını kapatmak” anlamına gelir. 

Bu egzotik çiçek, Akdeniz ikliminin yaygın olduğu bölgelerde asırlardan beri alternatif tıbbın büyük bir üyesi olarak gelişmiştir. Solunum yolu rahatsızlıkları, cilt problemleri, alerjen problemler ve stres bozuklukları gibi pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan bu çiçeği evinde nasıl kullanabileceğini merak ediyorsan bu blog yazımıza göz atabilir, banyoda okaliptüslerle nasıl spa yapabileceğini öğrenebilirsin. Okaliptüslerinle evini güzelleştirdikten sonra buhar banyosu, okaliptüs kremi, bitki çayı ve okaliptüs yağı gibi alternatiflerle de çiçeklerinin ömrünü uzatabilirsin.

Bu çiçek aynı zamanda Avustralya aborjinleri için hayati önem taşıyordu. Bu bitkinin yenilebilir kökleri ve büyük boylarının su çekme özelliği sayesinde okaliptüs Aborjinlerin beslenmesinde ciddi bir yer edindi.

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Avustralya

ANIGOZANTHOS: Otsu bir bitki olan anigozanthos, Haemodoraceae familyasının bir üyesidir. Çiçeklerinin şeklinden dolayı “kanguru pençesi” olarak da bilinen bu bitki, Avustralya’nın sembollerindendir.

Anigozanthosun boru şeklindeki çiçekleri sapların üzerinde yelpaze şeklinde büyür ve kadifemsi tüylerle kaplı bir doku haline gelir.  Uzun sapları çalıları yararak yükselir ve çiçekleri gün yüzüne çıkar. Anigozanthosun çiçeklerinin arasında yer alan nektarlar ise parlak ve göz alıcı bir görünüme sahiptir. Kanguru pençesinin çiçekleri sarı, pembe, turuncu ya da yeşil renkte olabilir. İnanılmaz güzellikteki çiçekleri sayesinde belirli kuş türlerini kendine çekerek polenlerini iletir ve oldukça hızlı bir üreme gerçekleştirir. 

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Güneybatı Avustralya


Senin için seçtiğimiz birbirinden eşsiz çiçeklerimizi yakından tanımanı istedik. Turuncunun pozitif enerjisinin sana neşe katmasını umuyoruz. Sen de kendi aranjmanını yap, #engüzellimbenim etiketiyle Instagram’da paylaş, aranjmanını herkes görsün! 🌸

LIM güzelliklerini daha yakından tanımak istiyorum, çiçekler günümü güzelleştirsin diyorsan, tek seferlik LIM çiçek kutusu siparişi verebilir veya sana en uygun aboneliği seçebilirsin! Sevdiklerini birbirinden güzel LIM çiçekleriyle tanıştırmak istersen, onlara hediye çiçek gönderebilirsin! 🤗🌸

Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere, çiçeklerle kalın!

Bir Cevap Yazın

API –>