Haftanın LIM Kutusundaki Eşsiz Güzellikler! #10

Kış günlerine yaklaşırken, bahara duyduğumuz özlemi gidermek için haftanın rengarenk LIM çiçekleriyle evine bahar havası getirdik!  Birbirinden güzel LIM çiçeklerimiz, cıvıl cıvıl renkleriyle bulundukları ortama enerji getiriyor. Haftanın LIM kutularında daha iyi tanımanı istediğimiz eşsiz güzellikler var! Hazırsan müziğini aç, kahveni yudumlarken çiçeklerin renkli dünyasına dahil olmak için bu yazıyı okumaya devam et! 🌸

SCABIOSA: Hanımeligiller ailesinin bir üyesi olan Scabiosa, Türkçe’de “Uyuz Otu” olarak bilinmektedir. Bu kadar güzel bir çiçeğe neden böyle bir isim verildiğini eminim merak ediyorsundur! 🙂 Latince “scabies” kelimesinden türeyen Scabiosa, Orta çağda özellikle Romalılar tarafından kaşıntıyı azaltmak ve önlemek amacıyla kullanılıyordu. Nesiller boyunca birçok Afrika kabilesi de Scabiosaları ateş ve öksürüğün tedavisinde kullanmışlardır. Günümüzde Scabiosalar genellikle dekor amaçlı kullanılıyor. Özellikle kelebeklerin ilgisini çektiği için kelebek bahçelerinde Scabiosalara rastlamak mümkün!

Scabiosaları beyaz, pembe ve mavi gibi birçok renkte görebilmek mümkün. Renk çeşitliliği ve dokuları nedeniyle taze ve kuru çiçek aranjmanı için Scabiosalar harika bir seçimdir. Kurutulmuş Scabiosaların ömrü oldukça uzundur ve aranjmanına otantik bir hava katarlar. Evinde otantik bir hava yaratmak için sen de LIM kutundaki Scabiosaları kurutmayı deneyebilirsin.🌸

Scabiosalar, sevgiyi ve saflığı sembolize ederler. Bu yüzden özellikle kır düğünlerinde Scabiosalar sıklıkla tercih edilir. Sen de sevdiklerine harika bir hediye göndermek istersen, içinde Scabiosaların da bulunduğu LIM kutularını tercih edebilirsin!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Afrika ve Akdeniz

LEUCOSPERMUM: İğneli protea olarak da bilinen bu bitki, yeşil ve sürünen çiçekli bitkiler arasında yer almaktadır. İğneli proteaların hemen hemen hepsi kocaman bir çiçek kafasının etrafına yerleşmiş uzun-ince iğnelerden oluşur. Çıkıntılı iğnelerinin sperme yapısal benzerliği sebebiyle “leucospermum” ismini almıştır. Latincede “leuco” renksiz ve beyaz anlamına gelir. Beyaz, mor, kırmızı ve turuncu renklerinde görülebilir. 

Leucospermumun bir türü olan “Kral Protea” çiçeği 1976 yılında Güney Afrika’nın ulusal çiçeği unvanını almıştır. Güç, çeşitlilik ve cesareti temsil eden bu çiçek “protea” ismini de kral tacına benzemesinden dolayı almıştır. Protea ismi Yunan mitolojisindeki Poseidon’un oğlu olan Proteus’dan esinlenerek verilmiştir. Eğer yeni bir işe atılan bir arkadaşına çiçek hediye göndermek istiyorsan protea onun kararlılığına ve cesaretine hoş bir gönderme olabilir! 🤗🌸

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, Orta ve Büyük LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Güney Afrika

ANASTASIA: Krizantem ve kasımpatı pek çok isme sahip olan bu çiçeğimiz, 4 farklı türüyle birlikte bu haftaki kutularımızı renklendiriyor! Adının anlamı ise Yunanca’da altın çiçek anlamına geliyor. Anastasia, göz kamaştırıcı olmasının yanı sıra sevgi, masumiyet, asalet ve bolluk gibi güzel duyguları temsil etmesiyle de öne çıkıyor. Japonya’da Krizantem çiçeğinin kutlandığı ve “Mutluluk Festivali” olarak bilinen bir gün bile bulunuyor Oldukça zahmetsiz bir bakımı olan Krizantem katmerli ve geniş çiçek yapısıyla vazolarınızı şenlendirecek!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, orta ve büyük boy LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Asya ve Kuzeydoğu Avrupa

VERONICA: Aynı zamanda “Hebe çiçeği” olarak da bilinen bu çiçeğin adı Yunan mitolojisindeki gençlik ve canlılık tanrıçası Hebe’den gelmektedir. Mitolojiyle olan bu bağlantısıyla eşsiz bir konumda olan Veronika, aynı zamanda renk geçişleriyle de birçok ülkede oldukça talep gören bir çiçek haline gelmiş! Çalımsı bir yapıya sahip olan bu bitkide çok sayıda minik, mavi-mor renkte çiçekler bulunur. Çiçekleri açmaya başlamadan önce turuncu ve parlak görünümlü keseler üreterek adeta bir renk cümbüşüne ev sahipliği yapar! 🌸

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, orta ve büyük boy LIM kutuları

Anavatanı: Yeni Zelanda, Güney Amerika ve Falkland Adaları

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük Boy LIM Çiçek Kutusu

Anavatanı: Asya kıtasının tamamı

KUŞBURNU: Kuşburnu; gülgiller familyasında yer alan, kırmızı renkli güzel bir bitkidir. Tüketim ürünü olarak oldukça yaygın olan kuşburnunun çiçek formu olarak kullanımı ise aksine oldukça nadirdir. Yabani bir gül olan bu bitkinin meyveleri çay, reçel ve marmelat gibi besin ögelerine dönüştürülebilir. Tüylü bir iç yapıya ve çok sayıda çekirdeğe sahip olan bu bitki, C vitamini açısından dünyanın en zengin bitkisidir. Yabangülü, itburnu ve itgülü gibi isimlerle de halk arasında bilinir.

Anavatanı buralardan çok uzakta olsa da dağcıların ve avcıların çok yükseklerde kuşburnuyla karşılaştığı da görülmektedir. Bu çiçek, ABD’de İkinci Dünya Savaşı sırasında “Zafer Bahçeleri”ne dikilerek zaferin bir simgesi haline de geldi. Bulgaristan’da ise kuşburnu şarabı oldukça popüler bir besin maddesidir. Ayrıca bu çiçek Romanya’nın ulusal sembollerindendir.

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Orta ve Büyük Boy LIM Kutuları

Anavatanı: Avrupa, Kuzeybatı Afrika ve Batı Asya

Bu hafta evini renklendirecek birbirinden güzel bahar konseptli LIM çiçeklerini senin için anlattık. Rengarenk LIM çiçekleri bulundukları ortamı güzelleştirecek!  Sen de kendi aranjmanını yap, #engüzellimbenim etiketiyle Instagram’da paylaş, aranjmanını herkes görsün!

LIM güzelliklerini daha yakından tanımak istiyorum diyorsan, tek seferlik LIM çiçek kutusu siparişi verebilir veya sana en uygun aboneliği seçebilirsin! Sevdiklerini birbirinden güzel LIM çiçekleriyle tanıştırmak istersen, onlara hediye çiçek gönderebilirsin!

Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere, sevgiyle kal! 🤗🌸

Bir Cevap Yazın

API –>