Haftanın LIM Kutusundaki Eşsiz Güzellikler!

Haftalık LIM çiçeklerini aldığına göre paketindeki bazı çiçekleri daha yakından incelemek ve bu çiçekler hakkında ilginç bilgiler öğrenmek istiyorsan bu yazımız oldukça ilgini çekecek!

Bu haftaki LIM çiçek kutularında yer alan egzotik çiçeklerden 5 tanesini bu yazımızda derleyerek çiçeklerle sadece aranjman yapmanızı değil çiçeklere dair bilgi dağarcığınıza yeni şeyler eklemeyi de amaçlıyoruz!

(1) CAMPANULA: Aynı zamanda tüylü çan çiçeği olarak da bilinen bu tür adını çiçeklerinin çan şeklinde olmasından alıyor. Mor, mavi ya da beyaz renklerde olabilen Campanula endemik bir tür olarak sadece belli bir yörede yetişiyor. Campanula oldukça narin gözüken bir çiçek olmasına rağmen -40 dereceye kadar dayanıklıdır!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Büyük ve orta boy LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Kuzey yarımkürenin ılıman bölgeleri, Akdeniz Havzası

(2) PHYTOLACCA AMERICANA: Şekerci boyası olarak da bilinen bu bitkinin cins adı Antik Yunanca’da “cilalı bitki” anlamına gelmektedir. Ayrıca bu bitki sadece dekorasyon amaçlı değil, renklendirici ve sabun olarak da kullanılmaktadır. Meyveleri bazı türler için oldukça iyi bir besin kaynağı olsa da yememenizi tavsiye ederiz 😊 

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Büyük ve orta boy LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Kuzey Amerika anavatanı olsa da günümüzde Avrupa’da daha yoğun bir yayılışa sahip.

(3) ASTILBE: Sert ve otsu yapıda olan bu çiçek aynı zamanda keçisakalı olarak da bilinir. “Astilbe” adı ise “parlak değil” olarak çevrilebilir. Umudu temsil etmesi sebebiyle gelin buketlerinde de yer alan Astilbe, -12 dereceye kadar gerçekleşen donlara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu bitkiyi Amerika’da gördüğünde çok etkilenen Lord Hamilton keçisakalını Avrupa’ya getirerek günümüzdeki popülerliğine ulaşmasını sağlamıştır.

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük ve orta boy LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Doğu ve Güney Asya kökeni olsa da Kuzey Amerika ve Avrupa’da daha yaygın olan türleri vardır.

(4) ANASTASIA: Krizantem ve kasımpatı pek çok isme sahip olan bu çiçeğimiz, 4 farklı türüyle birlikte bu haftaki kutularımızı renklendiriyor! Adının anlamı ise Yunanca’da altın çiçek anlamına geliyor. Anastasia, göz kamaştırıcı olmasının yanı sıra sevgi, masumiyet, asalet ve bolluk gibi güzel duyguları temsil etmesiyle de öne çıkıyor. Japonya’da Krizantem çiçeğinin kutlandığı ve “Mutluluk Festivali” olarak bilinen bir gün bile bulunuyor 😊 Oldukça zahmetsiz bir bakımı olan Krizantem katmerli ve geniş çiçek yapısıyla vazolarınızı şenlendirecek!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, orta ve büyük boy LIM çiçek kutuları

Anavatanı: Asya ve Kuzeydoğu Avrupa

(5) VERONICA: Aynı zamanda “Hebe çiçeği” olarak da bilinen bu çiçeğin adı Yunan mitolojisindeki gençlik ve canlılık tanrıçası Hebe’den gelmektedir. Mitolojiyle olan bu bağlantısıyla eşsiz bir konumda olan Veronika, aynı zamanda renk geçişleriyle de birçok ülkede oldukça talep gören bir çiçek haline gelmiş! Çalımsı bir yapıya sahip olan bu bitkide çok sayıda minik, mavi-mor renkte çiçekler bulunur. Çiçekleri açmaya başlamadan önce turuncu ve parlak görünümlü keseler üreterek adeta bir renk cümbüşüne ev sahipliği yapar!

Bu hafta hangi kutularımızda yer alıyor? Küçük, orta ve büyük boy LIM kutuları

Anavatanı: Yeni Zelanda, Güney Amerika ve Falkland AdalarıEğer sen de bu harika buketlere sahip olarak evinde bahar rüzgarları estirmek, çiçeklerinle vakit geçirerek harikalar yaratmak istiyorsan “çiçek kutusu satın al” yazısına tıklayarak LIM çiçek kutularına sahip olabilir, abone olarak haftalık çiçeklerini teslim alabilir ya da “hediye gönder” yazısına tıklayarak sevdiklerine bir kutu mutluluk hediye edebilirsin!

Bu haftanın LIM kutusunda yer alan çiçeklerini de artık bildiğine göre aranjmanını yapmaya başlayabilir, çiçeklerini @limflowersistanbul Instagram adresi üzerinden bizimle paylaşabilirsin!

Bu haftanın LIM çiçek kutusuyla bu güzel aranjmanı yapan @damlakalaycik ‘a çok teşekkürler!

Sevgiyle Kalın!

Bir Cevap Yazın

API –>