LIM Buketindeki Çiçekler ile Aranjmanlar Nasıl Yapılır?

Artık LIM buketine sahip olduğuna göre, aranjmanını yapmaya başlayabilirsin!

Çiçekleri ve yeşillikleri, vazonda doğru sırada ve doğru türlerle birlikte yerleştirdiğinde daha göz alıcı bir tasarım yaratabilirsin. Bu nedenle, önce kutunda yer alan çiçeklerin her birine göz atmanı istiyoruz.

Evet, senin kutunda hangi şekillerde çiçekler var?

Yuvarlak Başlı Çiçekler

Yuvarlak başlı çiçekler genellikle şakayık, gül, karanfil, allium ve anemon gibi renkli çiçeklerdir. Bu çiçekler vazonuzda oldukça dikkat çeker ve görsel hareketliliği sağlar. Bu çiçekleri, vazonun merkezine yerleştirebilirsin.

Başak Şekilli Sivri Çiçekler

Sivri çiçekler genellikle delfinyum, liatris, veronica, aslanağzı ve glayör gibi çiçeklerdir. Bu çiçekler vazonuzda derinlik yaratır. Bu çiçekleri, vazonun merkezinde ve köşelerde kullanmayı tercih edebilirsin.

Bileşik Çiçekler

Bu çiçekler saptaki bir demet gibi dallanan çiçek türleridir, genellikle bovardiya, floks ve ammi visnaga gibi çiçeklerdir. Bu çiçekleri de, köşelerde kullanmayı tercih edebilirsin.

Yaprak ve Dallar

Dallar ve yapraklar genellikle odunsu bitki olarak adlandırılır. Yapraklar ve dallar, vazonun dış kenarında ve köşelerdeki boşluğu doldurmak ve çerçeve oluşturmak için mükemmeldir. Dallar vazona hareketlilik ve boyut kazandırır, son rötuş olarak kullanabilirsin.

LIM kutuları, çiçeklerin beslenmesinden aranjman ipuçlarına kadar çiçeklerin ışıldaması için gerekli olan kitapçık ile birlikte gönderilir… Aranjmanını yapmaya başlamadan önce notlarımızı da okumanı tavsiye ediyoruz!

Şimdi kutuda gönderdiğimiz çiçekleri ayırarak başlayabilirsin.

Bir Cevap Yazın

API –>